Wynajem z OC sprawcy

Samochód zastępczy z OC sprawcy – szybki wynajem w 99RENT

Chcesz szybko wynająć auto zastępcze z OC sprawcy?
Zadzwoń pod numer: +48 882 299 999, a my błyskawicznie podstawimy samochód pod wskazaną przez Ciebie lokalizację.

Bezgotówkowo rozliczymy Cię z ubezpieczycielem sprawcy kolizji i zajmiemy się całą resztą, gdy Ty będziesz już jechał do pracy. Możesz też zarezerwować auto zastępcze nawet godzinę przed wynajmem i skorzystać z naszej profesjonalnej obsługi technicznej. Wiemy, jak ważny jest Twój czas, dlatego możesz liczyć na naszą szybką obsługę i gładką współpracę. Sprawdź, kiedy przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy kolizji, jak długo możesz go wynajmować i jaki pojazd zastępczy możesz wybrać. Dowiedz się, z jakimi współpracujemy ubezpieczycielami i sprawdź nasze szybkie odpowiedzi na najczęstsze pytania w sekcji FAQ.

Kiedy przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy?

Samochód zastępczy z OC sprawcy przysługuje Ci, jeśli Twoje auto zostało uszkodzone w wyniku stłuczki, którą spowodował inny uczestnik ruchu drogowego, a Ty nie masz możliwości z niego korzystać, bo jest całkiem zniszczone lub oddajesz je do naprawy. Dodatkowo warto wiedzieć, że wynajem auta zastępczego z OC sprawcy wypadku należy się właścicielom uszkodzonych aut:

 • zarówno prywatnych, jak i wykorzystywanych w celach gospodarczych;
 • nawet jeśli właściciel ma możliwość korzystania zastępczo z komunikacji miejskiej;
 • również wtedy, gdy właściciel posiada drugi samochód, ale nie może z niego korzystać, ponieważ na stałe używa go inny członek jego rodziny lub ten drugi samochód przeznaczony jest do innych celów niż zniszczone auto (na przykład jeden z nich jest samochodem dostawczym, drugi autem prywatnym);
 • zarówno w przypadku szkody częściowej, jak i całkowitej;
 • jeśli z uszkodzonego samochodu korzystałeś stale i regularnie.

Komu nie przysługuje auto zastępcze z OC sprawcy?

Nie otrzymasz bezpłatnego auta zastępczego, jeśli sprawca nie miał ważnego ubezpieczenia OC.

Kiedy dostaniesz pieniądze za auto zastępcze?

Firma ubezpieczeniowa ma pełne prawo odmówić Ci wypłacenia pieniędzy na wynajem samochodu zastępczego przed faktem jego wynajmu. Ubezpieczyciel pokrywa koszty auta zastępczego już wynajętego. Innymi słowy, nie przysługuje Ci prawo do odszkodowania za zniszczenie samochodu, lecz za faktyczną stratę majątkową w postaci kosztów wynajmu.

Samochód zastępczy z OC sprawcy – na jak długo możesz wynająć auto?

Czas, na jaki przysługuje Ci bezpłatny samochód zastępczy z OC sprawcy zależy wyłącznie od zakresu szkody, jakiej doznał Twój pojazd. Wyróżnia się dwie możliwości:

 • szkoda częściowa – jeżeli Twój samochód uległ uszkodzeniu i wymaga naprawy, ubezpieczyciel ma obowiązek pokryć koszty za wynajem samochodu zastępczego za cały okres naprawy. Rozumie się przez to nie tylko czas faktycznego reperowania, ale i cały czas od oczekiwania na rozpoczęcie czynności naprawczych aż do momentu, gdy właściciel może odebrać swoje auto. Auto zastępcze z OC sprawcy przysługuje Ci za darmo również podczas ustalania przez mechanika kosztów naprawy, zamawiania części, i tak dalej.
 • szkoda całkowita – pod tym pojęciem kryje się taki stopień uszkodzenia auta, że koszty jego naprawy są wyższe od wartości samochodu. Wówczas samochód zastępczy z OC sprawcy przysługuje Ci do momentu wypłaty odszkodowania lub 7 dni od stwierdzenia szkody całkowitej (zależy od TU).

Jakie auto zastępcze z OC sprawcy możesz wynająć?

Wynajmując auto zastępcze pamiętaj, że OC sprawcy pokrywa koszty samochodu tylko wtedy, gdy wynajęte auto spełnia następujące warunki:

 • nie jest w wyższym segmencie niż auto uszkodzone;
 • jest pojazdem tego samego lub mniejszego segmentu klasowego, co Twój samochód.

Auta zastępcze z OC sprawcy w 99RENT

Zależy nam, aby Klienci korzystający z naszych aut cieszyli się wysokim komfortem i bezpieczeństwem jazdy niezależnie od wybranego modelu. Dlatego oferujemy:

 • wygodne, sprawdzone i funkcjonalne samochody wyposażone między innymi w system nawigacji i automatyczną skrzynię biegów;
 • nowe, nie starsze niż 24 miesiące, modele pojazdów;
 • auta osobowe i dostawcze;
 • bezpieczne samochody z aktualnymi badaniami technicznymi.

Ubezpieczalnie sprawców, z którymi współpracujemy

Nasza wypożyczalnia samochodów zastępczych ma duże doświadczenie we współpracy z ubezpieczalniami samochodów. Obsługujemy bezgotówkowo wynajem aut zastępczych z OC sprawcy z między innymi niżej wymienionych zakładów ubezpieczeniowych.

 • BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń Vienna Insurance Group
 • Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S. A. Vienna Insurance Group
 • Concordia Polska TUW
 • GENERALI T.U. S.A.
 • InterRisk S.A. Vienna Insurance Group
 • LINK4 TU S.A.
 • PROAMA
 • PZU SA
 • Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych POCZTOWE
 • Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW
 • UNIQA TU S.A.
 • ISON Care Sp. z o.o.
 • Fleet Accident Management Services Sp. z o.o.
 • TU Europa S.A.
 • Balcia Insurance SE
 • Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group
 • Greenval Insurance Designeted Acitivity Company
 • Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji "WARTA" S.A.
 • Euroins JSC

Wynajmij auto zastępcze najszybciej z wypożyczalni 99RENT

 

Jeśli miałeś stłuczkę i potrzebujesz natychmiast samochodu zastępczego z OC sprawcy, zadzwoń do nas i nie przejmuj się formalnościami. Błyskawicznie podstawimy samochód w wybrane przez Ciebie miejsce i zajmiemy się współpracą z firmą ubezpieczeniową sprawcy kolizji. Bezgotówkowa i szybka kooperacja, a także bezpieczne i nowoczesne auta zastępcze to nasz sposób, by zaspokoić Twoją potrzebę natychmiastowo i profesjonalnie.

FAQ

Masz pytania? Zadzwoń pod numer: +48 882 299 999 lub sprawdź, czy nie odpowiedzieliśmy już na nie w naszej sekcji FAQ.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wynająć samochód zastępczy w 99RENT?

Wszystkie niezbędne dokumenty znajdziesz w zakładce Warunki Najmu w części: Postanowienia dotyczące najmu pojazdu zastępczego „z OC sprawcy”/Assistance.

Czy muszę udowodnić potrzebę wynajmu samochodu zastępczego?

Absolutnie nie. Zależy nam na tym, abyś szybko dostał potrzebny pojazd i nie zadręczamy Klientów zbędnymi pytaniami.

Czy wynajmujecie samochody zastępcze w moim mieście?

Nasza oferta obejmuje teren całej Polski, w moment wynajmiesz więc samochód zastępczy w następujących miastach lub ich okolicach: Warszawie, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Olsztynie, Trójmieście, Elblągu, Grudziądzu, Kaliszu, Kielcach, Legnicy, Nowym Dworze Mazowieckim, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Radomiu, Słupsku, Toruniu, Wałbrzychu, Bielsku-Białej, Puławach, Nowym Targu, Zielonej Górze.

Czy Waszym autem mogę jeździć za granicę?

Tak. Wynajmując nasze auto zastępcze możesz korzystać z niego na terenie całej Unii Europejskiej.

Czy w przypadku awarii pojazdu zastępczego zapewniacie pomoc

Tak, organizujemy pojazd zastępczego na czas naprawy wynajętego pojazdu.

13 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Opinie naszych klientów

5
Bardzo profesjonalna obsługa Pana Pawła z oddziału Łódzkiego. Jasna i rzetelna informacja w temacie całej procedury odbioru auta.
06.09.2023
Tomasz
5
Polecam firmę 99Rent, oddział Kielce, najlepsza wypożyczalnia w całym kraju. Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Szczególnie Pan Jakub, wspaniały, uprzejmy człowiek , z ogromną wiedzą.
12.07.2023
Wioletta
5
Polecam Lublin dobra obsługa normalni ludzie tam pracują.
09.07.2023
Tomasz
5
Oddział Płock, pełen profesjonalizm, miła obsługa, wypożyczony samochód to BMW X2 hybryda, czyściutka nówka sztuka mało śmigana :-) Będę korzystał z usług 99Rent w przyszłości.
09.07.2023
Janusz - Włocławek
5
Czwarty wyjazd wakacyjny z 99rent. Szybka, fachowa i bardzo miła obsługa. Auta w bardzo dobrym stanie. 100% zadowolenia z mojej strony. Bardzo dobre warunki wynajmu i proste zasady. Gorąco polecam. Pozdrowienia dla pracowników z Radomia.
03.07.2023
Tomek
5
Polecam każdemu kto tylko pyta o wypożyczalnie, Lublin solidny i dobry kontakt, Zamość tak samo
05.08.2022
Kamil
5
Ja miałam wypożyczony samochód w Krakowie, a zdawałam w Białymstoku. Żadnych problemów. Trochę strachu przed pierwszą jazdą automatem 500 km, ale krótki instruktaż i krótka jazda po Krakowie i opanowane. Samochód oddany w Białymstoku - nie ma żadnych problemów. Polecam!!!
22.07.2022
Podróżująca
5
Wypożyczałam z narzeczonym juz dwa razy. I jesteśmy bardzo zadowoleni, auta czyste, przygotowane do jazdy. Kontakt bezproblemowy. Polecam każdemu!
27.06.2022
Joasia
5
W lutym po raz pierwszy zdecydowałem się na skorzystanie z 99rent oddział Wrocław. Z całego serca polecam, auto jakie otrzymałem do rezerwacji przekroczyło moje oczekiwania, jego wyposażenie również. Dodatkowo bardzo miła i pomocna obsługa. Polecam!
04.03.2022
Tomasz
5
Polecam firmę 99Rent, a szczególnie oddział w Rzeszowie. Pełen profesjonalizm.
04.02.2022
Darek
5
Szybko i sprawnie. Samochód nowy i czysty. Pan Adam z Łodzi bardzo pomocny i profesjonalny.Polecam!!
09.01.2022
Michał
5
Kilkakrotnie wypożyczałam samochody w oddziale w Płocku. Bardzo miła obsługa, samochody czyściutkie i zadbane. Ceny również atrakcyjne. Gorąco polecam!!!
31.05.2021
Katarzyna/ Płock