Wynajem z OC sprawcy

Wypożycz samochód

Samochód zastępczy z OC sprawcy – szybki wynajem w 99RENT

Chcesz szybko wynająć auto zastępcze z OC sprawcy?

Zadzwoń pod numer: +48 882 299 999, a my błyskawicznie podstawimy samochód pod wskazaną przez Ciebie lokalizację.

Bezgotówkowo rozliczymy Cię z ubezpieczycielem sprawcy kolizji i zajmiemy się całą resztą, gdy Ty będziesz już jechał do pracy. Możesz też zarezerwować auto zastępcze nawet godzinę przed wynajmem i skorzystać z naszej profesjonalnej obsługi technicznej. Wiemy, jak ważny jest Twój czas, dlatego możesz liczyć na naszą szybką obsługę i gładką współpracę. Sprawdź, kiedy przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy kolizji, jak długo możesz go wynajmować i jaki pojazd zastępczy możesz wybrać. Dowiedz się, z jakimi współpracujemy ubezpieczycielami i sprawdź nasze szybkie odpowiedzi na najczęstsze pytania w sekcji FAQ.

Kiedy przysługuje samochód zastępczy z OC sprawcy?

Samochód zastępczy z OC sprawcy przysługuje Ci, jeśli Twoje auto zostało uszkodzone w wyniku stłuczki, którą spowodował inny uczestnik ruchu drogowego, a Ty nie masz możliwości z niego korzystać, bo jest całkiem zniszczone lub oddajesz je do naprawy. Dodatkowo warto wiedzieć, że wynajem auta zastępczego z OC sprawcy wypadku należy się właścicielom uszkodzonych aut:

 • zarówno prywatnych, jak i wykorzystywanych w celach gospodarczych;
 • nawet jeśli właściciel ma możliwość korzystania zastępczo z komunikacji miejskiej;
 • również wtedy, gdy właściciel posiada drugi samochód, ale nie może z niego korzystać, ponieważ na stałe używa go inny członek jego rodziny lub ten drugi samochód przeznaczony jest do innych celów niż zniszczone auto (na przykład jeden z nich jest samochodem dostawczym, drugi autem prywatnym);
 • zarówno w przypadku szkody częściowej, jak i całkowitej;
 • jeśli z uszkodzonego samochodu korzystałeś stale i regularnie.

Komu nie przysługuje auto zastępcze z OC sprawcy?

Nie otrzymasz bezpłatnego auta zastępczego, jeśli sprawca nie miał ważnego ubezpieczenia OC.

Kiedy dostaniesz pieniądze za auto zastępcze?

Firma ubezpieczeniowa ma pełne prawo odmówić Ci wypłacenia pieniędzy na wynajem samochodu zastępczego przed faktem jego wynajmu. Ubezpieczyciel pokrywa koszty auta zastępczego już wynajętego. Innymi słowy, nie przysługuje Ci prawo do odszkodowania za zniszczenie samochodu, lecz za faktyczną stratę majątkową w postaci kosztów wynajmu.

Samochód zastępczy z OC sprawcy – na jak długo możesz wynająć auto?

Czas, na jaki przysługuje Ci bezpłatny samochód zastępczy z OC sprawcy zależy wyłącznie od zakresu szkody, jakiej doznał Twój pojazd. Wyróżnia się dwie możliwości:

 • szkoda częściowa – jeżeli Twój samochód uległ uszkodzeniu i wymaga naprawy, ubezpieczyciel ma obowiązek pokryć koszty za wynajem samochodu zastępczego za cały okres naprawy. Rozumie się przez to nie tylko czas faktycznego reperowania, ale i cały czas od oczekiwania na rozpoczęcie czynności naprawczych aż do momentu, gdy właściciel może odebrać swoje auto. Auto zastępcze z OC sprawcy przysługuje Ci za darmo również podczas ustalania przez mechanika kosztów naprawy, zamawiania części, i tak dalej.
 • szkoda całkowita – pod tym pojęciem kryje się taki stopień uszkodzenia auta, że koszty jego naprawy są wyższe od wartości samochodu. Wówczas samochód zastępczy z OC sprawcy przysługuje Ci do momentu wypłaty odszkodowania lub 7 dni od stwierdzenia szkody całkowitej (zależy od TU).

Jakie auto zastępcze z OC sprawcy możesz wynająć?

Wynajmując auto zastępcze pamiętaj, że OC sprawcy pokrywa koszty samochodu tylko wtedy, gdy wynajęte auto spełnia następujące warunki:

 • nie jest w wyższym segmencie niż auto uszkodzone;
 • jest pojazdem tego samego lub mniejszego segmentu klasowego, co Twój samochód.

Auta zastępcze z OC sprawcy w 99RENT

Zależy nam, aby Klienci korzystający z naszych aut cieszyli się wysokim komfortem i bezpieczeństwem jazdy niezależnie od wybranego modelu. Dlatego oferujemy:

 • wygodne, sprawdzone i funkcjonalne samochody wyposażone między innymi w system nawigacji i automatyczną skrzynię biegów;
 • nowe, nie starsze niż 24 miesiące, modele pojazdów;
 • auta osobowe i dostawcze;
 • bezpieczne samochody z aktualnymi badaniami technicznymi.

Ubezpieczalnie sprawców, z którymi współpracujemy

Nasza wypożyczalnia samochodów zastępczych ma duże doświadczenie we współpracy z ubezpieczalniami samochodów. Obsługujemy bezgotówkowo wynajem aut zastępczych z OC sprawcy z między innymi niżej wymienionych zakładów ubezpieczeniowych.

 • BENEFIA Towarzystwo Ubezpieczeń Vienna Insurance Group
 • Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S. A. Vienna Insurance Group
 • Concordia Polska TUW
 • GENERALI T.U. S.A.
 • Gothaer TU S.A.
 • InterRisk S.A. Vienna Insurance Group
 • LINK4 TU S.A.
 • MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
 • PROAMA
 • PZU SA
 • STU ERGO HESTIA S.A.
 • Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych POCZTOWE
 • Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW
 • UNIQA TU S.A.
 • APRIL Polska Sp z o.o.
 • LeasePlan Fleet Management (Polska) Sp. z o.o.
 • TU Europa S.A.
 • Balcia Insurance SE
 • Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group
 • Greenval Insurance DAC

Znaj podstawy prawne wynajmu samochodu z OC sprawcy

Ten, kto ma doświadczenie z dochodzeniem swoich praw u towarzystw ubezpieczeniowych, wie, że firmy te często próbują udowadniać zasadność pokrycia przez nie mniejszych kosztów niż należne. Dlatego warto uzbroić się w znajomość najważniejszych aktów prawnych i znać podstawy do swoich roszczeń. W razie sporu z ubezpieczalnią powołaj się na:

 • uchwały Sądu Najwyższego ustanawiające obowiązek ubezpieczyciela pokrycia uzasadnionych wydatków w następstwie szkody:

- z dnia 17.11.2011 r. o sygn. akt III CZP 5/11,

- z dnia 22.11.2013 r. o sygn. akt III CZP 76/13;

 • stanowisko Rzecznika Finansowego i Komisji Nadzoru Finansowego, który uznał, że odmowa finansowania wynajmu zastępczego auta poszkodowanym ze względu na ich dostęp do komunikacji miejskiej jest bezprawna.

Wynajmij auto zastępcze najszybciej z wypożyczalni 99RENT

Jeśli miałeś stłuczkę i potrzebujesz natychmiast samochodu zastępczego z OC sprawcy, zadzwoń do nas i nie przejmuj się formalnościami. Błyskawicznie podstawimy samochód w wybrane przez Ciebie miejsce i zajmiemy się współpracą z firmą ubezpieczeniową sprawcy kolizji. Bezgotówkowa i szybka kooperacja, a także bezpieczne i nowoczesne auta zastępcze to nasz sposób, by zaspokoić Twoją potrzebę natychmiastowo i profesjonalnie.

FAQ

Masz pytania? Zadzwoń pod numer: +48 882 299 999 lub sprawdź, czy nie odpowiedzieliśmy już na nie w naszej sekcji FAQ.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wynająć samochód zastępczy w 99RENT?

Wszystkie niezbędne dokumenty znajdziesz w zakładce Warunki Najmu w części: Postanowienia dotyczące najmu pojazdu zastępczego „z OC sprawcy”/Assistance.

Czy muszę udowodnić potrzebę wynajmu samochodu zastępczego?

Absolutnie nie. Zależy nam na tym, abyś szybko dostał potrzebny pojazd i nie zadręczamy Klientów zbędnymi pytaniami.

Czy wynajmujecie samochody zastępcze w moim mieście?

Nasza oferta obejmuje teren całej Polski, w moment wynajmiesz więc samochód zastępczy w następujących miastach lub ich okolicach: Warszawie, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Olsztynie, Trójmieście, Elblągu, Grudziądzu, Kaliszu, Kielcach, Legnicy, Nowym Dworze Mazowieckim, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Radomiu, Słupsku, Toruniu, Wałbrzychu, Bielsku-Białej, Puławach, Nowym Targu, Zielonej Górze.

Czy Waszym autem mogę jeździć za granicę?

Tak. Wynajmując nasze auto zastępcze możesz korzystać z niego na terenie całej Unii Europejskiej.

Czy w przypadku awarii pojazdu zastępczego zapewniacie pomoc

Tak, organizujemy pojazd zastępczego na czas naprawy wynajętego pojazdu.

Opinie naszych klientów

5
Wielokrotnie brałem/biorę od was Sprintera jak i osobówki i nigdy nie usłyszałem od pracownika że „nie ma samochodu, albo odezwie się jak coś będzie dostępnego” od samego początku trafiłem na P Patryka z TORUNIA mega profesjonalne podejście do klienta!!
11.09.2020
Łukasz
5
Profesjonalizm i kompetencja na najwyższym poziomie. Ekspresowy czas reakcji. Panowie odbierający i dostarczający auta to najsprawniejsza i najsympatyczniejsza ekipa z jaka się spotkałam. Polecam gorąco i w razie potrzeby na pewno zadzwonię do Nich.
06.09.2020
Ewelina
5
Dzien dobry Panstwu. Pierwszy raz wynajolem samochod w 99 RENT, juz w biurze zauwarzylem ze maja ludzkie podejscie do klijeta, dbaja nawet o pozostawione rzeczy.... Maja dobre samochody na kazdy gust... Komunikacja telefoniczna z firma jest na b. wysokim poziomie. POLECAM
31.08.2020
Bogdan
5
Serdecznie polecamy punkt w Toruniu. Auto idealnie zadbane, komfortowe, podstawione i odebrane punktualnie. Pan Patryk oraz Pan Paweł bardzo profesjonalni, życzliwi, mili i pomocni. Świetny kontakt, gorąco polecamy!!
26.08.2020
Ola i Marcin
5
Bardzo fachowa i miła obsługa. Szybki i sprawny odbiór i zwrot auta. Polecam
19.08.2020
Gosia
5
Bardzo jestem zadowolona z przebiegu organizacji podstawienia samochodu zastępczego. bardzo miła obsługa. Dziękuje Panu Bartoszowi za profesjonalną pomoc :)
02.08.2020
Sabina
5
Miła i fachowa obsługa. Samochody w dobrym stanie, bardzo zadbane. Polecam.
01.08.2020
Daniel
5
Awaria auta. Pierwszy raz korzystałam z wypożyczalni (Poznań). Szukałam w sieci i 99rent okazał się najbardziej przyjazny :) . Pan Michał w sobotni poranek dostarczył autko (śliczny, czyściutki Hyundai i20 :) pod drzwi domku :). Dziękuję za cierpliwość i spokój. Polecam.Pozdrawiam
16.11.2019
Arleta
5
Podstawienie samochodu perfekto, oddział w Ndm bardzo szybko zareagował, pojazd w idealnej kondycji czysty umyty, poziom obsługi Pana Emila na najwyższym poziomie. Szczerze polecam.
14.11.2019
Katarzyna
5
Auto podstawione w tym samym dni co miałem kolizje. Polecam
03.11.2019
Szymon
5
Bardzo szybkie oddanie i odebranie samochodu. Wszystkie dokumenty od razu na maila. Auto czyste, przyjemne i na poziomie. Pachniało nowością. Oferta bardzo dobra jeżeli chodzi o wypady weekendowe. Brak limitu kilometrów!
21.10.2019
Jakub J.
5
Bardzo profesjonalna obsługa, szybka dostawa auta, szybkie formalności online. Miły Pan dostarczył auto na ustalony czas.polecam firmę.
16.10.2019
Ewa Strzelce Opolskie